پاسخ مدیرکل ارشاد به فرمانده سپاه کردستان

کورد نیوز - تاریخ انتشار : 22:51:17   ,    1392/06/17

واکنش میمنت آبادی به انتقادات سردار رجبی:
 
سپاه کردستان خود در حوزه تئاتر هر ساله جشنواره برگزار می کند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در واکنش به انتقادات فرمانده سپاه بیت المقدس در خصوص وضعیت جشنواره تئاتر خیابانی مریوان گفت: برخی به جای تشکر از برنامه های فرهنگی این اداره، از آن انتقاد می کنند.
 
قباد میمنت آبادی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در رابطه با انتقاد یک مسئول استان از برنامه های فرهنگی افزود: بخش عمده فعالیت های دستگاهی که این انتقاد را وارد کرده است به فرهنگ اختصاص دارد و برای آن اعتبار دریافت می کنند و جای تعجب دارد که آنها به عنوان فعال فرهنگی از تئاتر بین المللی مریوان انتقاد می کنند.
 
میمنت آبادی افزود: این دستگاه منتقد خود نیز به فعالیت های تئاتر می پردازد، بنابراین اگر تئاتر را مبتذل می خوانند برای آنها هم باید مبتذل محسوب شود.
 
میمنت ابادی با اشاره به ارزیابی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس ارزیابی این مرکز، در سه سال گذشته، به اندازه 15 سال فعالیت هنری در استان صورت گرفته است که این امر به جای انتقاد، باید مورد تقدیر قرار گیرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان افزود: مطرح کردن چنین انتقاداتی در حالی که مسئولین این دستگاه خود در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان حضور ندارند منطقی به نظر نمی رسد.
 
منظور خبرگزاری دولت در کردستان از یک مسئول سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان است که دو روز قبل در جمع شماری از مداحان و مولودی خوانان اعلام کرده بود: برخی از مسئولان برای جشنواره مبتذل تئاتر خیابانی مریوان هزینه می کنند ولی برای سایر برنامه ها این کار را نمی کنند.
 
پیش از این نیز فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان انتقادات تندی را خطاب به وضعیت فرهنگی استان داشته و برنامه های مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد انتقاد قرار داده بود.
/ 0 نظر / 49 بازدید