3 اثر نمایشی هنرمندان کردستانی به بخش منطقه ای جشنواره تئاتر ماه

با اعلام نمایش های راه یافته به نهمین جشنواره سراسری  تئاتر ماه سه نمایش از هنرمندان کردستانی به بخش منطقه ای این جشنواره راه یافت.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان؛ امین مرادی سرپرست حوزه هنری استان کردستان با اعلام این خبر گفت:  نمایش "خون منتشر" نوشته وکارگردانی صابر دل بینا برگزیده سومین جشنواره منطقه ای  نمایشنامه خوانی" وتار" ، نمایش" جمعه پر" نوشته بهار لطافتیان و کارگردانی عبید رستمی در بخش صحنه ای  و نمایش" پنجره ای برای فریاد کشیدن" نوشته عبید رستمی و کارگردانی کورش احمدی در بخش خیابانی به نهمین جشنواره سراسری تئاتر ماه راه پیدا کردند.
وی با پراهمیت قلمداد کردن جشنواره تئاتر ماه در ارتقاء سطح تئاتر در کشور علی الخصوص شهرستان ها از استقبال هنرمندان تئاتر برای حضور در جشنواره خبر داد وگفت: با سپری شدن 8 دوره جشنواره ماه، شاهد ارتقاء سطح فعالیت هنرمندان تئاتر علی الخصوص در شهرستان ها بوده ایم و نگاه هنرمندان  تئاتر در شهرستان ها به تئاتر حرفه ای بسیار قابل توجه بوده است.
مرادی با اشاره به شیوه جدید برگزاری جشنواره تئاتر ماه گفت: برای اولین بار این جشنواره در دو مرحله برگزار می شود و براساس سیاست های جدید مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، نهمین جشنواره سراسری تئاتر ماه در 5 منطقه برگزار شده و کارشناسان پس از بازبینی آثار، از هر منطقه حداکثر سه نمایش بزرگسال، سه نمایش خیابانی و یک نمایش کودک و نوجوان را به جشنواره سراسری تئاتر ماه معرفی می کنند.
وی افزود: با این شیوه جدید، استان های شیراز، اصفهان، البرز، خراسان رضوی و کردستان به ترتیب به عنوان میزبان مناطق پنج گانه معرفی شدند که از 15 شهریورماه براساس گروه بندی صورت گرفته درمنطقه 1 کار آغاز شده و در تاریخ 7 مهرماه در منطقه 5 به پایان می رسد.
وی در ادامه افزود:  برگزیدگان این 5 منطقه  از 21 تا 30 مهرماه در تهران به منظور معرفی برگزیدگان نهایی نهمین جشنواره در بخش های مختلف به رقابت خواهند پرداخت و مدت زمان یک هفته ای جشنواره فرصت مناسبی است تا هنرمندان تئاتر کشور بتوانند به تبادل نظر پرداخته و با دیدن آثار سایر هنرمندان، تأثیر پذیری لازم در ارتقاء سطح کاری فراهم شود.
سرپرست حوزه هنری استان کردستان با اعلام آمادگی کامل استان کردستان برای میزبانی منطقه 5 جشنواره که با حضور بیش از 90 هنرمند از استان های قزوین، همدان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان  از 3 تا 7 مهرماه در سنندج برگزار می شود، گفت: برنامه ریزی های لازم وگسترده ای به منظور برگزاری شایسته جشنواره در این منطقه صورت گرفته و انشاء ا... با همدلی موجود فضایی در خور شأن و جایگاه هنرمندان  و جشنواره را مهیا خواهیم کرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید