آخرین مهلت

پایان آذرماه آخرین مهلت ارسال مدارک جهت دریافت پروانه فعالیت نمایشی است

پس از بررسی حدود 400 پرونده ارسالی از سوی 32  اداره کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان های کشور از اسناد مربوط به گروه های فعال تئاتر استانی، 118  پروانه نمایش مربوط به 25 استان کشور صادر شد.
مدیر هماهنگی امور استان های مرکز هنرهای نمایشی در گفت و گو با سایت ایران  تئاتر ضمن اعلام این خبر، درخصوص استان هایی که پروانه نمایشی اخذ کرده  اند، توضیح داد: تاکنون برای استان های اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام،  آذربایجان غربی، بوشهر، تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان  رضوی، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، لرستان، گلستان،  کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد  پروانه نمایشی صادر شده است.
وی اذعان داشت: تاکید امور هماهنگی و دفتر استقرار گروه های نمایشی بر این  است که گروه های نمایشی که تاکنون پرونده های خود را بعد از ثبت در سامانه  دفتر استقرار گروه های نمایشی به مرکز هنرهای نمایشی ارسال نکرده اند، تا  پایان آذرماه سال جاری فرصت خواهند داشت تا برای دریافت پروانه خود در سه  سطح الف، ب، ج با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و انجمن  های هنرهای نمایشی کار خود را به سرعت انجام بدهند. همچنین استقرار گروه  های نمایشی در حال بررسی پرونده های جدید است که در ماه آینده، 118 پروانه  به گروه های دارای پروانه اضافه خواهند شد.
وحید لک در ادامه توضیحاتش افزود: پروانه های صادر شده برای این گروه ها  از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار گروه ها قرار می گیرد.  علاوه بر این، حدود 60 پرونده جدید از استان های مختلف به دستمان رسیده و  امیدواریم استان هایی که تا امروز اقدام نکرده اند برای دریافت پروانه گروه  های فعال نمایشی در استان، از طریق شورای بررسی استان، این کار را در  اولویت برنامه های خود قرار بدهند.
لک درخصوص پرداخت کمک هزینه ها به گروه های تئاتری فعال نیز تاکید کرد: 90  درصد گروه هایی که تاکنون صاحب پروانه اسقرار گروه های نمایشی، به صورت  دائمی، یک ساله، دو ساله و سه ساله، شده اند کمک هزینه های خود را دریافت  کرده اند. اعطای کمک هزینه به گروه های جدیدی که در طول یک فصل گذشته دارای  پروانه شده اند هم در دستور پرداخت قرار گرفته است.
گفتنی است، گروه های دارای پروانه، با مراجعه به تئاتر شهر استان خود می  توانند با پیگیری از سوی مدیریت تئاتر شهر استان برای برنامه ریزی اجرا در  شش ماه دوم سال و همین طور سال آتی اقدام کرده و مورد حمایت قرار بگیرند.

/ 0 نظر / 16 بازدید