ارتقای دومین جشنواره تئاتر شهروند سقز

به گزارش کُردپرس، اسماعیل پاشایی گفت: امسال در بخش صحنه ای 108 اثر و در بخش خیابانی 113 اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت هیات بازبین در مجموع 24 اثر را برای شرکت در جشنواره برگزید.
وی با اشاره به مشکلاتی که در انتخاب داوران وجود داشت گفت: سعی ما انتخاب بهترین و مطرح ترین چهره های تئاتری کشور بود که تعدادی از گزینه های مورد نظر در زمان برگزاری جشنواره مشغول پروژه های هنری دیگری بودند. در نهایت و با رایزنی های فراوان بالاخره به ترکیب دلخواهمان رسیدیم.
این کارگردان و بازیگر سقزی همچنین اظهارداشت: مباحث آموزشی از جمله مواردی است که واحد هنری توجه ویژه به آن داشته و از همین رو در کنار بخش اصلی جشنواره، دو کارگاه آموزشی با موضوع نمایشنامه نویسی و کارگردانی توسط دو تن از داوران برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به حضور آقای امرایی رئیس دفتر تئاتر خیابانی کشور، جلسه پرسش و پاسخی با حضور گروه های تئاتر خیابانی برگزار خواهد شد و مشکلات و مسائل پیرامون آن بررسی می شود.
مسئول واحد هنری جشنواره شهروند سقز با اشاره به بخش مسابقه جشنواره، اعلام کرد: برای هر نمایش خیابانی 3 اجرا در نظر گرفته شده اما در بخش صحنه ای گروه ها تنها یک اجرا خواهند داشت.
وی افزود: نمایشی خیابانی که کار مشترکی از ایران و ترکیه است جزو برنامه های جانبی این بخش گنجانده شده که پیش بینی می کنیم با توجه به حضور هنرمند مطرح اهل ترکیه در ژانر پانتومیم که شهرت جهانی دارد، این بخش مورد توجه قرار بگیرد.
پاشایی ضمن اظهار تاسف از عدم حضور گروه های سقزی در بخش صحنه ای دلیل آن را به مشکلات داخلی تئاتری سقز دانست و گفت: این مشلات و مسائل حاشیه ای موجب شده که کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه پایین باشد و بازبینان چاره ای جز حذف نمایش های گروه های سقزی نداشتند.
دومین دوره جشنواره تئاتر شهروند با حضور 10 گروه نمایش صحنه ای و 14 گروه نمایش خیابانی از هفتم شهریور ماه به مدت 4 روز در سقز برگزار خواهد شد.
/ 0 نظر / 9 بازدید