معرفی هیات داوران جشنواره تئاتر خیابانی مریوان

وی با بیان اینکه مهمانان جشنواره از 9 مهرماه در مریوان حضور می یابند، افزود: جشنواره چهارشنبه، 10 مهرماه ساعت 9:30 با حرکت کاروان تئاتر از میدان شهید فهمیده به سمت پارک شهر آغاز می شود.  نمایش ها در 10 نقطه از شهر اجرا خواهند شد. آثار کودک و نوجوان در نقاط آموزشی و مدارس، آثار عمومی در مکان های عمومی شهر و چند اثر خاص هم به دلیل شرایط اجرایی شب هنگام در کنار دریاچه مریوان اجرا می شوند. همچنین سه کارگاه آموزشی نیز با حضور اساتید تئاتر در ایام جشنواره برگزار خواهد شد.  
دبیر جشنواره تئاتر خیابانی، تلاش در جهت بالا بردن کیفیت آثار نمایشی را یکی از ویژگی های این دوره دانست و خاطرنشان کرد: هیئت انتخاب دقت نظر بالایی در انتخاب آثار راه یافته به جشنواره داشته اند؛ به همین دلیل حجم کمتری از آثار حضور دارند. 30 گروه در شهرستان مریوان وجود دارند که توجه خاصی به آن ها شده است که پیش از این اجراهای عمومی داشته اند و برای آن ها محورهایی مانند شعار سال، مسائل اجتماعی و منطقه ای در نظر گرفته شده است.
وی در پایان با بیان اینکه برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در فرهنگ منطقه تاثیرگذار بوده است، اذعان کرد: یکی از مباحث مهم در نظام جمهوری ما، بحث انتخابات و حضور مردم است. امسال در شورای شهر مریوان 2 نفر از هنرمندان عرصه تئاتر خیابانی پذیرفته شده اند که این نشان دهنده توجه مردم به فعالیت در  عرصه هنر است. اکنون نیز جنب و جوش خاصی در بین مردم به وجود آمده و همه منتظر این اتفاق اند، زیرا هنر زبان بی واسطه ای برای بیان مفاهیم ارزشی است و امنیتی که از سوی این گروه ها در استان کردستان شکل گرفته، در سایه تعامل مردم و فعالیت های هنری است.

 

/ 0 نظر / 19 بازدید