اجرای نمایش خیابانی ”یک مشت سیب”در سنندج

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گروه نمایش خیابانی "چرک‌نویس" مرکز فرهنگی، هنری کانون بیجار متشکل از تعدادی از اعضای قدیمی مرکز فرهنگی، هنری کانون بیجار به سرپرستی و کارگردانی سید یاسر هاشم‌زاده مربی فرهنگی این مرکز نمایش خیابانی " یک مشت سیب " را 8 تا 10 تیر برای کودکان  و نوجوانان سنندجی اجرا خواهند کرد .
براساس این گزارش، نمایش فوق در قالب نمایش‌های سنتی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی سید یاسر هاشم‌زاده و بازی مهدی صفرپور و علی اصغر فیض الهی جهت اجرا در محیط‌های باز و به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر و زنده نگه‌داشتن این نمایش سنتی در بین کودکان کردستان تهیه شده است.
سید یاسر هاشم زاده نویسنده و کارگردان نمایش در این‌باره گفت: علاقه شخصی من به نمایش‌های سنتی ایران باعث شد تا به سراغ این نوع اجرا بروم و برای من جالب بود که بدانم که چگونه می‌توان با کودک امروز  که دغدغه‌اش تغییر کرده و دگرگون شده، با چنین نمایش‌هایی ارتباط برقرار کرد.
وی درپایان گفت: نمایش سیاه‌بازی "یک مشت سیب" سعی کرده تا عناصر فانتزی لازمه کار کودک و فاکتورهای نمایش‌ ایرانی را  با هم تلفیق و همراه با کودکان و در محیط باز خیایانی اجرا کند.

/ 0 نظر / 10 بازدید