اردیبهشت تئاتر کردستان

مدیر انجمن هنرهای نمایشی کردستان در گفت و گو با سایت ایران تئاتر، گفت: در این مراسم تعدادی از هنرمندان تئاتر کردستان به بیان مشکلات خود پرداختند و در پایان از هنرمندان، فعالان و گروه های نمایشی فعال استان با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.

وی ادامه داد: همچنین طبق گفته استاندار در این مراسم، قرار شد تا با حمایت ایشان جشنواره تئاتر منطقه ای کردی سقز که سال گذشته برگزار نشد بار دیگر به فعالیت خود ادامه دهد. استاندار همچنین با اشاره به تاخیری که در برگزاری جشنواره  طنزدیواندره به وجود آمده بود، اظهار کردند که اسفندماه دوره سوم این جشنواره بار دیگر برگزار خواهد شد.
 
رستمی با بیان اینکه در این آیین فعالان و هنرمندان عرصه تئاتر کردستان مورد تقدیر قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: از خبرگزاری کردپرس نیز به عنوان خبرگزاری فعال این عرصه به دلیل اطلاع رسانی و تلاش برای ترویج و ارتقاء حوزه ها و عرصه های هنری، علمی و آموزشی تئاتر و پوشش اخبار و برنامه های این حوزه و فعالیت های هنری و فرهنگی در جامعه هنری به ویژه تئاتر کردستان تجلیل شده و از یحیی صمدی به عنوان خبرنگار خبرگزاری کردپرس و یکی از فعالان این عرصه تقدیر به عمل آمد.
وی یادآور شد: علاوه بر این از فعالان، هنرمندان، پیش کسوتان تئاتر کردستان و گروه های نمایشی فعال و استقرار یافته در استان تجلیل شد و تقدیر از روزنامه همشهری و دو نشریه محلی کردستان شامل هفته نامه های سیروان و دیار کهن از بخش های ویژه برنامه روز جهانی تئاتر بود.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: سال گذشته هنرمندان استان 61 نمایش صحنه ای و 29 نمایش خیابانی را در سطح استان اجرا کرده اند و در همین راستا 730 اجرا از گروه های نمایشی استان در سال 91 انجام شده که بیش از 30 هزار نفر، تماشاگر این نمایش ها بوده اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 24 گروه نمایشی در کردستان در قالب طرح استقرار گروه های نمایشی ساماندهی شده اند که این گروه ها نیز نیازمند حمایت های مالی برای انجام اجراهای خود هستند، تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار هنرمند تئاتر در استان فعالیت دارند و همچنین 9 انجمن هنرهای نمایشی نیز در شهرستان های استان فعال هستند که فعالان در این عرصه با علاقه و علیرغم کمبود بودجه و امکانات فعالیت های هنری خود را ادامه می دهند و انتظار می رود مسئولان ذی ربط در راستای ارائه کمک های مالی در سال جاری گام های اساسی بردارند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش گروه ها باید بر مبنای اجراهای عمومی باشد و هر گروهی در سطح استان که بخواهد در تئاتر شهر سنندج اجرای عمومی داشته باشد، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
/ 0 نظر / 8 بازدید