اردیبهشت تئاتر کردستان

برترین های تئاتر کردستان تجلیل شدند  

به گزارش خبرگزاری مهر، طی مراسمی و در مجتمع فرهنگی فجر سنندج و با حضور نمایندگان منتخب مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران استانی برترین های تئاتر کردستان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

در ابتدای این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با قرائت پیام معاون وزیر گفت: برنامه های ویژه ای برای حمایت از تئاتر در سراسر کشور در دست اجراست که انتظار می رود این برنامه ها در استان کردستان نیز به خوبی برگزار شود. قباد میمنت آبادی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با همکاری سایر دستگاه های دولتی آمادگی دارد تا زمینه را برای اعتلا هر چه بهتر این رشته هنری در سطح استان فراهم کند.

در ادامه این مراسم یکی از کارشناسان تئاتر مرکز هنرهای نمایشی کشور نیز در سخنانی کوتاه به بیان جایگاه و اهمیت تئاتر در استان پرداخت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان نیز در ادامه این مراسم به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در این بخش در سطح استان پرداخت و گفت: در سال گذشته 14 گروه نمایشی در قالب طرح استقرار گروه های نمایشی در استان کردستان ساماندهی شده اند.

عبید رستمی با تاکید بر لزوم توسعه مکان های فرهنگی و هنری در سطح استان به ویژه سالن های اختصاصی اجرای تئاتر، افزود: کردستان دارای ظرفیت های ویژه ای است و به همین دلیل باید از این ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

در ادامه این مراسم از سه پیشکوست تئاتر استان کردستان تجلیل شد و در ادامه سرپرست گروه های نمایشی استقرار یافته در این استان تقدیر شدند.

تجلیل از مدیران دولتی حامی تئاتر کردستان نیز دیگر بخش برنامه بود که طی آن فرماندار شهرستان سنندج ولی الله میرزائی اصل، سرپرست حوزه هنری کردستان امین مرادی و مدیر گروه هنر دانشگاه آزاد سنندج خسرو سینا مورد تجلیل قرار گرفتند.
تجلیل از چهار خبرنگار فعال در عرصه تئاتر و همچنین برترین های تئاتر استان کردستان نیز دیگر بخش ویژه برنامه روزجهانی تئاتر بود.

یکی از نکات جالب توجه ویژه برنامه روز جهانی تئاتر که متفاوت با سالهای گذشته در کردستان برگزار شد، حضور استاندار کردستان، نمایندگان منتخب مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری دیگر از مدیران استانی و شهرستانی بود.

/ 0 نظر / 8 بازدید