نمایش میدانی پهلوان نادر

 
اولین دوره مسابقات کشتی محلی (زۆران) تحت عنوان یادواره پهلوان نادر کردستانی دیروز سه شنبه در پارک امیریه سنندج برگزار شد.
دربخش دوم این یادواره مسابقه کشتی تاریخی پهلوان نادر کردستانی با «شعبان سیاه» پهلوان دربار ناصرالدین شاه قاجار بود که به صورت نمایشی برگزار شد.
  روایت این مسابقه تاریخی را «عبید رستمی» از کارگردانان تئاتر کردستان بازنویسی و کارگردانی کرده است.
وی با اشاره به این رویداد کهن ورزشی گفت: توجه و پرداختن به چنین برنامهها و مراسماتی ارزشمند و جای افتخار است چرا که موجب اعتلای فرهنگ اخلاق، جوانمردی و گذشت و ورزش همگانی در میان مردم می‏شود و هدف از اجرای این نمایش که به صورت افتخاری همراه گروهم آن را بر عهده گرفتم در جهت تعامل و همکاری هنرمندان و به ویژه انجمن هنرهای نمایشی کردستان با اقشار مختلف مردم در راستای توجه به هنر و هنرمندان و نیز اشاعه هنر نمایشی در بین مردم و نیز همکاری با متصدیان این مراسم جهت ارج نهادن به ورزش به ویژه ورزشهای پهلوانی و مردمی و زنده نگه داشتن نام و یاد پهلوان همیشه زنده کردستان پهلوان اخلاق و جوانمردی «پهلوان نادر سنندج» است.
 
 اجرای این نمایش با بازی زیبای «جلال بابازاده» در نقش پهلوان نادر کردستانی، «رضا غریبی» در نقش «شعبان سیاه»، «شاهو رستمی» در نقش نقال، «آرش محمدی» در نقش ناصرالدین شاه، «مظفر رحیمی» در نقش والی کردستان با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شد .
/ 0 نظر / 114 بازدید