نخستین جشن بزرگ استقرار گروه‌های نمایشی

نخستین جشن بزرگ استقرار گروه‌های نمایشی 23 اردیبهشت برگزار خواهد شد     

 با حضور ۷۰۰مهمان و مدعو از اقصی نقاط کشور؛ نخستین جشن استقرار گروه‌های نمایشی سراسر کشور 23 اردیبهشت ماه سال 91 و همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا (س) در تالار وحدت تهران برگزار خواهدشد.

به گزارش دریافتی سایت‌ایران‌تئاتر از امور ارتباطات رسانه‌ای دفتر استقرار، جشن استقرار گروه‌های نمایشی با حضور سرپرستان گروه‌های نمایشی سراسر کشور، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، روسای انجمن هنرهای نمایشی کشور، کار‌شناسان تئا‌تر استان‌ها و با حضور برجستگان و بزرگان تئا‌تر ایران ساعت 9 صبح تا 12:30  و 14:30 تا 17 برگزار خواهد شد.
مدیر دفتر استقرار ضمن اعلام این خبر افزود: در این جشن بالغ بر ۷۰۰ مهمان حضور خواهند داشت و طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده، روز ۲۲ اردیبهشت تاریخ ورود سرپرستان و مسوولان فرهنگی استان‌ها به تهران و روز ۲۴ اردیبهشت، تاریخ خروج آنها در نظر گرفته شده است.
ایزدی در ادامه افزود: این جشن که 23 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، مشتمل بر دو جلسه توجیهی خواهد بود و جلساتی هم به منظور پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان دفتر استقرار گروه‌های نمایشی و امور هماهنگی تئاتر استان‌ها با سرپرستان گروه‌های نمایشی سراسر کشور برگزار خواهد شد.
 ایزدی افزود: مقرر شده که از کتاب ماندگار استقرار گروه‌های نمایشی در این روز توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و «حمید شاه‌آبادی» معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد رونمایی شود و از سرپرستان نمونه و روسای انجمن‌های نمایشی فعال و برتر گروه‌های نمایشی هر استان تقدیر به عمل آید.
مدیر دفتر استقرار گروه‌های نمایشی درباره روند اجراهای گروه‌های شهرستانی و حمایت‌های مالی از آنان تا به امروز گفت: در راستای این طرح، طی سال گذشته نزدیک به ۴۵۰ گروه نمایشی به اجرای آثارشان پرداخته اند که از این میان ۱۹۶گروه مبلغ حمایتی را دریافت کرده‌اند و کمک هزینه ۲۴۰ گروه باقی مانده تا جشن بزرگ استقرار گروه‌های نمایشی که ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، پرداخت می‌شود. علاوه بر۲۴۰ اثر نمایشی، بیش از 100 اجرای دوم گروه‌های مذکور نیز برآورد هزینه شده و مبلغ حمایتی ایشان نیز به گروه‌های یاد شده پرداخت خواهد شد.
مدیر دفتر استقرار گروه‌های نمایشی کشور از تهیه پیش نویس درجه‌بندی گروه‌های نمایشی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: براساس این پیش‌نویس،درجه‌بندی براساس الف، ب، ج خواهد بود و بعد از آن ارقام حمایتی متفاوت خواهد بود و مسلما گروه‌هایی که درجه بالاتری دارند، سهم حمایتی بالاتری نیز به آنها تعلق می‌گیرد.
وی متذکر شد: علاوه بر حمایت از آثار نمایشی که تا سقف 4 میلیون ریال صورت گرفته، دفتر استقرار حمایت‌هایی نیز در راستای تجهیز پلاتو، تهیه لوازم و ابزار آموزشی گریم، کتاب‌های تخصصی و... از تمامی شهرستان‌ها به عمل خواهد آورد.

/ 0 نظر / 8 بازدید