جشنواره سراسری تئاتر شهروند لاهیجان

راه یابی چهار نمایش کردستان به جشنواره سراسری تئاتر شهروند لاهیجان
سنندج-رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان گفت: با اعلام نتایج از سوی هیئت داوران چهار نمایش کردستان به جشنواره سراسری تئاتر شهروند لاهیجان راه پیدا کرد.

 


 

عبید رستمی در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: علیرغم محدودیت های اعتباری و برخی ناملایمات گروه های نمایشی فعال در کردستان فعالیت های خود را همواره به صورت جدی و هنرمندانه دنبال می کنند و به همین دلیل همواره در جشنواره های مختلف گروه های نمایشی از این استان حضور داشته و دارند و تئاتر کردستان همواره در سطح بین المللی و به ویژه کشوری دارای جایگاه ارزشمندی بوده و دستاوردهای خوبی را کسب کرده که در این چند سال اخیر موفقیت های تئاتر استان در حوزه های مختلف چشمگیر و تلاش هنرمندان قابل ستایش است.
رستمی افزود: در آخرین موفقیت فعالان عرصه تئاتر کردستان با توجه به اعلام نتایج از سوی هیئت داوران چهار نمایش از  این استان جواز حضور در جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان را کسب کرده است.
وی تصریح کرد: بر اساس نتایج اعلام شده از سوی دبیرخانه این جشنواره نمایش "کدام یک" به نویسندگی و کارگردانی مختار محمدی، از مریوان، نمایش "از صفر تا صفر" به نویسندگی و کارگردانی وریا شاکری از سقز، نمایش "تندیس شهر" به نویسندگی و کارگردانی علیرضا احمدی از سقز به بخش مسابقه نمایش و "آقای واندال" به نویسندگی و کارگردانی کریم خاوری از مریوان به بخش ویژه جشنواره راه یافته اند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان بیان داشت: جشنواره سراسری تئاتر شهروند لاهیجان در بخش خیابانی از سوم تا ششم شهریور ماه سال جاری در این شهر برگزار می شود و گروه های برتر نمایشی از استان های مختلف کشور در این جشنواره حضور دارند.

/ 0 نظر / 31 بازدید