ساخت سالن در مراکز استانها

اداره کل هنرهای نمایشی از ساخت سالن تئاتر در شهرستان ها حمایت می کند مدیرکل هنرهای نمایشی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کمک 100 میلیون تومانی این مرکز به مراکز استان هایی که اقدام به ساخت سالن تئاتر می کنند، خبر داد.

قادر آشنا که این روزها برای برگزاری جشن های اردیبهشت تئاتر ایران به برخی مراکز استان های کشور سفر می کند درباره تأثیرگذاری برگزاری این جشن ها به خبرنگار مهر گفت: این جشن ها بهانه ای است تا هنرمندان عرصه نمایش در یک جا جمع شوند و مدیران و مسئولان استان از هنرمندان تئاتر مطرح و فعالان تئاتر استان تقدیر کنند. این برنامه ها باعث بالا رفتن انگیزه نیروهای جوان تئاتر می شود و هنرمندان تئاتر استان به خودباوری می رسند.
وی ادامه داد: قطعا در طول سال برای نمایش و تئاتر در استان ها فعالیت های متعددی شکل می گیرند. به عنوان مثال مقدمات جشنواره بین المللی تئاتر فجر در برخی استان های کشور انجام می شود و استان های مختلف میزبان جشنواره های تئاتری متعددی هستند.
آشنا یادآور شد: اجرای تعزیه در سطح استان ها بیش از پیش انجام می شود و هفته گذشته دبیرخانه سوگواره ملی تعزیه در اراک کار خود را آغاز کرد تا این اقدام تداوم داشته باشد. برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان انگیزه ای شد تا شهرهای دیگر نظیر لاهیجان نیز جشنواره های تئاتر خیابانی برگزار کنند. همچنین هدف از تشکیل و استقرار گروه های نمایشی در استان ها، اجرای عمومی آثار نمایشی است.
مدیرکل هنرهای نمایشی درباره وضعیت ساخت سالن های تئاتر در مراکز مختلف استان ها تأکید کرد: باید مراکز استان ها هر کدام یک تئاتر شهر داشته باشند. اعلام کردیم که در صورت انجام اقدامات لازم برای ساخت سالن در مراکز استان ها به میزان 100 میلیون تومان برای تجهیز و آماده سازی این سالن ها کمک خواهیم کرد.
وی افزود: در مشهد سالنی جدید با ظرفیت 400 نفر راه اندازی شد و در استان البرز هم این اتفاق افتاد. سعی ما این است حداقل تا پایان سال جاری 10 استان کشور دارای سالن جدید تئاتر شوند تا هنرمندان تئاتر دارای مکانی برای فعالیت های اجرایی، آموزشی و تمرین شوند.

/ 0 نظر / 14 بازدید