اختتامیه تئاتر شهروند لاهیجان

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان امروز، 6 شهریورماه، در تالار حفیظی لاهیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار و طی آن آرای داوران این جشنواره اعلام شد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، در این مراسم ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر تئاتر تمامش دستاورد است گفت: در روزگاری که مشکلات زیادی یا وجود دارد و یا از طریق ماهواره‌ها القا می‌شود هنر و به ویژه تئاتر می‌تواند جایگزین مناسبی برای این دست درازی‌ها باشد.

وی ادامه داد: توسعه هنر به معنای عام و تئاتر خیابانی به معنای خاص می‌تواند بر ضوابط و فرهنگ مردم جامعه تأثیر بگذارد. هنر رشته به شکل تسبیحی است که می‌تواند مردم را به یکدیگر نزدیک کند. به اعتقاد بنده هنر تئاتر هم سمعی و هم بصری است که تأثیر بسزایی را می‌تواند در رشد فرهنگ جامعه بگذارد.
در این مراسم از ایرج ندیمی نماینده مجلس، رضا کحالی دبیر جشنواره و شهردار لاهیجان، امیر رشیدی‌نژاد و صادق حسنی تقدیر شد.
همچنین در اختتامیه این جشنواره از فاتح بادپروا به عنوان یکی از فعالان حوزه تئاتر خیابانی و مؤسس جشنواره تئاتر خیابانی مریوان تقدیر به عمل آمد.
در ادامه این مراسم، جایزه ویژه منتخب تماشاگران به روح‌الله سنایی اهدا شد. همچنین از هنرمندانی همچون جلال صالح کارگردان نمایش دونادو از عراق، کژال راستی، کریم خاوری، الیا شاکر، معصومه اموری، احمد صمیمی، سامان خلیلیان، حامد عالمی‌پور و مرتضی کریمی، محسن اردشیر و غنچه شکوهی، اکبر قهرمانی، فرامرز قلیچ‌خانی، حمید سعادت‌فر، عبدالله الیاس، مهدی حبیبی، مسعود براهیمی، محمدرضا جعفری، میلاد حسینی‌زاده، علی بیداویسی، مظاهر نوظهور، مصطفی خوش‌نشین، محمود فرضی‌نژاد، مصطفی زردی، زهرا بردبار به دلیل حضور و فعالیت در این جشنواره تقدیر به عمل آمد.
طبق آرای هیئت داوران این جشنواره، دو اثر نمایشی "گلادیاتور" کار معصومه عموری از اهواز و نمایش "همیار" کار میلاد حسینی برای اجرا در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

همچنین سه نمایش "افتو" کار علی بیداوسی از لاهیجان، "بازگشت" کار احمد صمیمی از تهران و "صیادان شهر دریایی" کار محمود فرضی‌نژاد، با درنظر گرفتن قراداد تیپ برای اجرای عمومی، به کانون نمایش‌های خیابانی معرفی شدند.
در بخش کارگردانی این جشنواره، جایزه نخست به میلاد حسینی‌زاده برای نمایش "همیار"، جایزه دوم به محمود فرضی‌نژاد برای نمایش "صیادان شهر دریایی" و جایزه سوم، به طور مشترک، به علی بیداوسی برای نمایش "افتو" و معصومه عموری برای نمایش "گلادیاتور" اعطا شد.
در بخش طرح و ایده جشنواره، جایزه اول به مصطفی بوزار برای نمایش "گلادیاتور"، جایزه دوم به میلاد حسین‌زاده برای نمایش "همیار"‌ اعطاء شد و جایزه سوم نیز در نظر گرفته نشد. در بخش بازیگری مرد نیز جایزه نخست به احمد صمیمی برای نمایش "بازگشت"، جایزه دوم به محمدرضا پورعلی برای دو نمایش "همیار" و "قصه‌های ایران" و جایزه سوم به طور مشترک به حامد عالمی‌پور برای نمایش "غریبه‌ای در خانه است" و وریا شاکری برای نمایش "صفر تا صفر" اعطا شد. هیئت داوران با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی از نمایش "سوپور"، به کارگردانی حمید سعادت‌فر، تقدیر به عمل آورد.
در بخش بازیگری زن نیز جایزه نخست به حبیبه ربیعی برای نمایش "قصه‌های ایران" و "همیار"‌، جایزه دوم به آزاده جدیدی برای نمایش "گلادیاتور"‌ و جایزه سوم، به طور مشترک، به منیژه واحد قازیانی برای نمایش "صیادان شهر دریایی" و نازیلا امینی برای نمایش "صفر تا صفر" و "تندیس" اهدا شد.
در بخش خردسال و نوجوان چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان نیز از نوید خانجانی، بازیگر نوجوان، برای نمایش "همیار"‌، هدیه اسماعیل،‌ بازیگر نوجوان، برای نمایش "تندیس شهر" و سجاد خیری، بازیگر خردسال، برای نمایش "آسمان‌ها " تقدیر به عمل آمد.
در بخش موسیقی نیز از نوید لاهیجانی و مجید نجفی برای نمایش "صیادان شهر دریایی" تقدیر به عمل آمد و جایزه ویژه جشنواره نیز به تمام اعضای گروه موسیقی نمایش "ماه غریب" ‌اهدا شد.
در بخش طراحی صحنه از  اکبر قهرمانی برای "آسمان‌ها" و امین جمالی و میلاد حسین‌زاده برای نمایش "همیار" تقدیر شد و از علی بیداوسی برای نمایش "افتو" تقدیر ویژه شد.
در بخش پوستر و بروشور جشنواره نیز پریچهر رمضان‌پور برای نمایش "کارگران مشغول کارند" مورد تقدیر قرار گرفت

/ 0 نظر / 11 بازدید