تئاتر شهر سنندج

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان” خبر داد:
مجموعه تئاترشهر استان کردستان از اواسط فروردین ماه رسما فعالیت خود را آغاز می کند
 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان گفت: در سه ماه اول سال 92، پنج گروه متقاضی اجرا در مجموعه تئاترشهر کردستان هستند که پس از اخذ مجوز، از اواسط فروردین ماه اجرای عمومی آثار در مجموعه تئاترشهر کردستان آغاز خواهد شد.

"عبید رستمی" در گفت و گو با سایت ایران تئاتر با اشاره به افتتاح مجموعه تئاترشهر این استان گفت: روز گذشته، 22 اسفندماه، مجموعه تئاترشهر استان کردستان با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی و جمعی از مدیران و هنرمندان این استان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه با افتتاح این مجموعه، ظرفیت جدیدی به اجراهای عمومی تئاتر سنندج افزوده شده است، اظهار کرد: از این پس شاهد اجرای عمومی بیشتر آثار نمایشی در این استان خواهیم بود.
رستمی با اشاره به ویژگی های این مجموعه، خاطرنشان کرد: نسبت به نوسازی و تکمیل تجهیزات این مجموعه اقدام شده و پس از انجام ساخت و سازهای صورت گرفته، مجموعه تئاترشهر سنندج شامل یک سالن کوچک با نام تالار تماشا با ظرفیت 85 نفر و سه پلاتو برای تمرین گروه های نمایشی می شود.
وی اجرایی شدن دو طرح استقرار گروه ها و افتتاح مجموعه تئاترشهر در استان ها را بسیار مثبت تلقی کرد و افزود: خوشبختانه با افتتاح تئاترشهر، فضای کالبدی ایجاد شد که مختص تئاتر است و امیدواریم حمایت های لازم جهت عملیاتی شدن این دو طرح صورت بگیرد.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان یادآور شد: هم اکنون نیز کارگروه استان تشکیل شده و مشغول بررسی پرونده گروه هایی هستیم که برای ثبت گروهشان در طرح استقرار به تازگی اقدام کرده اند که امیدوارم پس از بررسی های لازم، گروه هایی که واجد شرایط هستند، معرفی شوند.
/ 0 نظر / 10 بازدید