راهیابی ” ساج سوزان ” به جشنواره منطقه ای تئاتر سوره ماه خرم آباد

    نمایش صحنه ای «ساج سوزان»، از تولیدات حوزه هنری استان کردستان، در بخش منطقه ای بیست و دومین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه، در منطقه 4 در خرم آباد، به رقابت با دیگر آثار راه یافته در این منطقه می پردازد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان، امین مرادی، رئیس حوزه هنری این استان اظهار کرد: نمایش صحنه ای « ساج سوزان » به نویسندگی صابر نیک بخت  و کارگردانی شهرام میرزایی،  از هنرمندان توانمند استان کردستان، به بخش منطقه ای بیست و دومین جشنواره سراسری تئاتر سوره  ماه، که از 28 تا 30 شهریورماه در خرم آباد، برگزار می  شود، راه یافت.
وی در ادامه افزود: در این اثر نمایشی، که به صورت داستان خطی و به شیوه اجرایی خاص خود روایت
 می شود، صابر دل بینا، حسن ترقی، فریدون حامدی، شعله عزیزی، شیلان محمدی، آرش محمدی و دلنیا رضایی به ایفای نقش می پردازند.
مرادی با اشاره به برگزاری بیست و یک دوره جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه تشریح کرد: این جشنواره یکی از مهم ترین رویدادهای نمایشی در کشور محسوب می شود که با توجه به رویکرد جدید جشنواره در توجه جدی به هنر نمایش در شهرستان ها در کشف و پرورش استعدادهای هنری در شهرستان ها و کمک به ارتقاء سطح هنر های نمایشی در کشور نقش ارزنده ای را ایفاء می کند.
وی با اشاره به میزبانی کردستان در اولین شکل جدید برگزاری جشنواره به صورت منطقه ای در سال گذشته تصریح کرد: انشاء ا... این گروه نمایشی فارغ از هر نتیجه ای که کسب خواهد کرد، بتواند نماینده شایسته ای برای هنر پویا و فعال نمایش استان باشد و در تحکیم دوستی ها و کمک به ارتقاء این هنر والا در کشور نقش خود را ایفاء کند.
نمایش « ساج سوزان » داستان راننده کامیونی است که در لحظه سقوط، گذشته خود را از بدو تولد مورد بازنگری قرار می دهد و در آن گریزی به  بمباران وحشیانه شیمیایی « حلبچه » نیز صورت می گیرد. از ویژگی های اجرایی این اثر نمایشی باید به طراحی دکور سنگین و پرزحمت آن اشاره کرد.

/ 0 نظر / 9 بازدید