تئاتر شهر سنندج

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان:  

   در تلاشیم مجموعه تئاترشهر استان کردستان تا پایان سال افتتاح شود   

   

 

 

 

 

 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان، در خصوص تاسیس مجموعه تئاترشهر این استان گفت: با توجه به ضرورت احداث مجموعه ای نمایش و اجرای آثار
نمایشی بیشتر در شهر سنندج، در تلاش هستیم که مجموعه تئاترشهر این استان تا
پایان سال جاری افتتاح شود.

"عبید رستمی" در گفت و گو با سایت ایران تئاتر گفت: پس از بازدید مهدی شفیعی، معاون مالی اداری مرکز هنرهای نمایشی و وحید لک،مدیر هماهنگی امور استان های مرکز هنرهای نمایشی، قرار شد ساخت، تج8هیز، تعمیر  و ساماندهی این دو مجموعه استان آغاز شود تا مدیران هنری استان کردستان بتوانند برنامه منظمی برای اجرای آثار، جذب سرمایه و دریافت کمک هزینه ساخت تئاترشهر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: سالن آمفی تئاتر با گنجایش 420 نفر، پلاتوی نمایش با ظرفیت 58 نفر، فضای روباز برای اجرای آثار میدانی، سه پلاتوی نمایشی برای تمرین گروه های نمایشی از جمله فضاها و مکان های اجرای آثار نمایشی استان کردستان هستند که با تجهیز، تعمیر و ساماندهی مورد استفاده گروه ها قرار خواهند گرفت.

رستمی تصریح کرد: در حال حاضر مشغول تعویض صندلی های پلاتو، تعمیر سقف سالن ها، تغییر مکان اتاق فرمان و ... هستیم. همچنین امکانات نور، صدا و شماره بندی صندلی های سالن های نمایشی و ساماندهی اتاق گریم و اتاق استراحت از جمله تغییراتی است که در دست انجام است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان درباره چگونگی حمایت از طرح راه اندازی مجموعه تئاترشهر این استان اظهار کرد: طبق صحبت های انجام شده با مرکز هنرهای نمایشی قرار است پس از افتتاح تئاتر شهر استان، یک چهارم مبلغ حمایتی اعلام شده دریافت شود؛ بنابراین با قول مساعدت و همکاری مدیرکل ارشاد استان و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان هزینه ساخت و تعمیر مجموعه تئاتر شهر استان کردستان از منابع داخلی استان تامین شد.

رستمی درخصوص تاثیر تاسیس مجموعه تئاترشهر در استان های کشور اذعان کرد: راه اندازی مکانی با عنوان مجموعه تئاترشهر که به اجرای آثار نمایشی اختصاص دارد، یکی از اقدامات مثبتی است که به اجرای عمومی آثار در استان های کشورکمک می کند.

وی افزود: در کنار ساماندهی گروه ها و نیاز گروه های نمایشی در حوزه سخت افزاری که به سالن های نمایشی مربوط است و بخش بودجه که از طریق طرح استقرار گروه ها و هنرمندان استانی تزریق می شود، این طرح می تواند در اجرای هرچه بیشتر آثار تاثیر به سزایی داشته باشد. همچنین مدیران استانی نیز می توانند برای اجراهای جشنواره ای برنامه ریزی مشخصی داشته باشند.

رستمی با بیان اینکه اجرایی شدن این طرح به بازگشت تماشاگر به سالن های نمایشی کمک می کند، تاکید کرد: یکی از اهداف ما این است که جدا از جشنواره های متنوعی که در استان برگزار می کنیم، اجراهای عمومی مستمری در استان داشته باشیم که این امر با تایید و همکاری گروه های نمایشی مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

/ 0 نظر / 9 بازدید