تشکیل اولین جلسه ی کانون کارگردانان

با حضور جمعی از کارگردانان پیشکسوت و جوان تئاتر سنندج ، تشکیل کانون کارگردانان کلید خورد

   در این جلسه  که با حضور هنرمندان گرامی توفیق ملکی،صابر دلبینا،فرشید گویلی،بهار لطافتیان ،افشین خدری،فرشید کرمی،آرش محمدی،حمید کردستانی و ... برگزار شد ،با بررسی توانمندی ها و نیاز مندی های حوزه ی کارگردانی در استان بر لزوم تدوین برنامه های  کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت و برگزاری کلاس های آموزشی تاکید شد.

توفیق ملکی از کارگردانان پیشکسوت تئاتر کردستان ضمن حمایت از این برنامه ی انجمن هنر های نمایشی ، یکی ازاصلی ترین کارکرد های این گونه تشکل ها را ایجاد وفاق و دوستی میان هنر مندان دانست و بر حمایت از جوانان ، اظهار امیدواری کرد که کانون بتواند نیاز های فکری  و فنی جوانان در حوزه ی کارگردانی را تامین نماید.

صابر دلبینا از دیگر کارگردانان حاضر در این جلسه نیز  با مثبت ارزیابی کردن تشکیل این کانون ها بر لزوم حمایت از برنامه های پیشنهادی کانون تاکید نموده و خواستار حضور تعدادی از نمایندگان کانون ها در شورای صدور پروانه نمایش شد.

در ادامه خانم لطافتیان و آقایان گویلی ،کرمی ، و محمدی به میزان حمایت انجمن از این کانون ها و استفاده ازجوانان در مراحل باز خوانی  و بازبینی جشنوارها تاکید نموده  و در خصوص نحوه ی تشکیل کانون پیشنهاداتی را ارائه نمودند.

عبید رستمی ضمن اعلام حمایت کامل انجمن از برنامه های مدون و منطقی کانون ها (برحسب جدول زمان بندی) بر لزوم کار کارشناسی در کانون ها اشاره نموده و  کانون ها را  اتاق فکر انجمن نامیدندو گفتند با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به محض تشکیل کانون نمایش نامه نویسان مقرر شد تا سقف 10 نمایش نامه با مشارکت انجمن و اداره کل در سال جاری به چاپ برسد.ایشان با حمایت از برگزاری کلاس های آموزشی کارگردانی پیشرفته شرایط اجرای یک نمایش حرفه ای را در استان مهیا ارزیابی نموده و برای گام نخست از کانون خواست پس از تشکیل نمایشی را که مورد نیاز جامعه و هنر مندان باشد انتخاب و آن را به انجمن معرفی نمایند.

همچنین در این جلسه مقرر شد کلیه ی مدعوین در جلسه مورخ30/4/89 برای تعین هیئت مدیره ی کانون کارگردانان و انتخاب رییس اقدام نمایند. 

/ 0 نظر / 8 بازدید