جشنواره خیابانی مریوان

رستمی در گفتگو با مهر:
زمینه حضور گروه های خارجی در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان فراهم شود
سنندج - خبرگزاری مهر: رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان خواستار فراهم کردن زمینه برای حضور گروه های بیشتر خارجی در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان شد.

عبید رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: برگزاری ششمین جشنواره بین المللی در مریوان ثابت کرد که این شهر ظرفیت برگزاری جشنواره های زیادی را دارد و انتظار می رود که مسئولان کشوری و استانی زمینه را برای حضور گروه های بیشتر خارجی در دوره های آینده این جشنواره فراهم کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه بعد از تلاشها و پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولان استان کردستان برای اولین سال جشنواره تئاتر خیابانی در مریوان به شکل بین المللی برگزار شد و حضور گروه های خارجی در این جشنواره باعث ارتقای سطح آن شد و از همه متولیان این بخش به ویژه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می رود که در دوره های بعدی زمینه را برای حضور گروه های بیشتر خارجی فراهم کنند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان افزود: زمانی جشنواره تئاتر خیابانی در مریوان به همت جمعی از هنرمندان به صورت یک جشنواره محلی و شهری آغاز شد و جای بسی خوشحالی است که در ششمین دوره شاهد حضور گروه های خارجی از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی هستیم و این مهم نشان می دهد که کردستان دارای ظرفیت های بسیار خوبی در عرصه های فرهنگی و هنری است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد.

رستمی با اشاره به تاثیر حضور گروه های خارجی در جشنواره ششم تئاتر خیابانی مریوان گفت: حضور گروه های خارجی با کیفیت در این جشنواره علاوه بر حضور و استقبال بیشتر مردم زمینه را برای ارتقای سطح کار و آثار گروه های شرکت کننده و همچنین هنرمندان فعال تئاتر در استان کردستان را فراهم می کند.

وی از استقبال مردم برای دیدن نمایش های حاضر در ششمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان تقدیر کرد و گفت: بدون شک حضور و استقبال مردم یکی از دلایل اصلی و مهم برای ماندگاری این جشنواره و تبدیل آن به بین المللی است و انتظار می رود که مسئولان همچون گذشته از برگزاری این رویداد فرهنگی حمایت کنند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان در پایان خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش مسئولان استان و هنرمندان برای اعتلا این جشنواره شد و عنوان کرد: باید از تلاشهای صورت گرفته برای حمایت از این جشنواره از سوی مسئولان مختلف به وی‍ژه استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تقدیر کرد.

ششمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از 20 مهر ماه در معابر عمومی، پارک ها و مدارس شهر مریوان آغاز شده و 24 مهر ماه با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از گروه های برتر این جشنواره تجلیل و تقدیر می شود.

/ 0 نظر / 18 بازدید