با حضور معاون وزیر فرهنگ؛تئاتر شهر سنندج به بهره برداری رسید


سنندج ــ مجموعه تئاتر شهر سنندج باحضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور هنری و جمعی از مسئولان کردستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگارکُردپرس، شامگاه امروز سه شنبه 22 اسفندماه، طی مراسمی با حضور معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در امور هنری، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، دیگر مسئولان و جمعی از هنرمندان تئاتر استان مجموعه تئاتر شهر سنندج در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد
اسلامی کردستان در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه با افتتاح مجموعه تئاتر شهرسنندج، اجرای آثار نمایشی از 15 فروردین ماه سال 92 آغاز می شود و در فصل بهارچهار اثر نمایشی در این مجموعه به روی صحنه می روند، اظهار داشت: مجموعه تئاتر شهرسنندج در مجتمع فرهنگی هنری فجر به مساحت حدود هشت هزار مترمربع بنا شده است و دارای 3 سالن نمایشی است که سالن اصلی این مجموعه با ظرفیت 420 نفر و صحنه بزرگ با امکانات لازم نورپردازی و صوتی، اتاق فرمان، اتاق گریم خانم ها و آقایان، انبارتجهیزات، دو ورودی و خروجی در دو طرف سالن و سالن انتظار بزرگ، کتابخانه تخصصی تئاتر، بوفه، دفتر مدیریت و گیشه فروش بلیت است.

قباد میمنت آبادی افزود: در طبقه فوقانی این مجموعه، پلاتویی با ظرفیت 85 نفر که دارای امکانات و ساماندهی در بخش نور، صدا، اتاق فرمان، اتاق گریم و سالن انتظار است افتتاح شد و آماده بهره برداری است.

وی گفت: برخورداری ازسه پلاتوی تمرین این مجموعه که با توجه به مناظر و طبیعت استان کردستان نام گذاری شده، از دیگر ویژگی های این مجموعه نمایشی است و صحنه روباز که 500 نفر ظرفیت دارد، برای اجرای آثار میدانی آماده شده که در محوطه بیرونی مجموعه تئاتر شهر قراردارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی کردستان با قدردانی از انجمن هنرهای نمایشی استان و هنرمندانی که برای راه اندازی مجموعه تئاتر شهر این همکاری داشته اند، درباره تاثیر این مجموعه بیان داشت: افتتاح تئاتر شهر در ارتباط با حضور تماشاگر در سالن های نمایشی تاثیرگذار است و معتقدیم طرح استقرار گروه های نمایشی با راه اندازی این مراکزتکمیل می شود و می تواند به اعتلاء و اشاعه هنر تئاتر کمک کند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان نیز در ادامه مراسم افتتاح تئاتر شهرستان سنندج، اظهار داشت: تئاتر کردستان در تمامی جشنواره های ملی،‌ بین المللی و منطقه ای حضور شفافی داشته و هنرمندان تئاتر کردستان جزوسرامدان تئاتر مملکت بوده اند.

عبید رستمی افزود: در سال جاری مجموعه هنرهای نمایشی استان، 61 نمایش صحنه ای و 29 نمایش خیابانی جدای از نمایش در جشنواره هاداشته است.

رستمی با بیان اینکه مجموع اجرای نمایش ها 729اجرا بوده و این نمایش ها 30 هزار نفر تماشاگر داشته اند گفت: راه اندازی مکانی باعنوان مجموعه تئاترشهر که به اجرای آثار نمایشی اختصاص دارد، یکی از اقدامات مثبتی است که به اجرای عمومی آثار در استان کمک می کند و افتتاح تئاتر شهر و استقرارگروه های ثابت موجب آشتی تماشاگران و تئاتر خواهد شد.

/ 0 نظر / 9 بازدید