رونمایی از پرچم تئاتر خیابانی مریوان

دبیر هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی در گفت و گو با سایت ایران تئاتر، گفت: جشنواره در صبح روز جمعه، 7 مهرماه، با حرکت کاروانی متشکل از گروه های شرکت کننده و مسولان جشنواره به همراه مردم در مریوان افتتاح می شود و در حاشیه این مراسم از پرچم تئاتر خیابانی مریوان رونمایی می شود. این پرچم به طور دائم در یکی از مکان های دائمی اجرای عمومی آثار تئاتر خیابانی واقع در مریوان نصب خواهد شد.
وی تصریح کرد: این دوره از جشنواره هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی متفاوت تر از دوره های پیشین است، از جمله اینکه بخش کودک و نوجوان به جشنواره اضافه شده است.
دبیر هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ادامه داد: مجموعا 31 گروه داخلی که 5 اثر در بخش کودک و نوجوان و 4 اثر در بخش بومی و آیینی دارند، در جشنواره اجرا خواهند داشت.
میمنت آبادی خاطرنشان کرد:  سه گروه خارجی از کشورهای آلمان، لهستان و فرانسه علاوه بر اجرای اثر نمایشی خود، کارگاه های آموزشی نیز در مریوان برگزار خواهند کرد که حاصل آن تولید اثری مشترک خواهد بود.
گفتنی است، هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی از 7 تا 11 مهرماه در قالب بخش های بین الملل و ایران، کودک و نوجوان، بومی و محلی، کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی با حضور چهار گروه از لهستان، فرانسه، آلمان و عراق در مریوان برگزار می شود.

/ 0 نظر / 11 بازدید