تئاتری های پیشکسوت استاد معین استان ها می شوند

مدیر کل هنرهای نمایشی با اشاره به بحث آموزش تئاتر در استان ها گفت: به منظور ارتقای سطح آموزش در استان ها یکی از اساتید پیش کسوت تئاتر را به عنوان استاد معین برای هر استان در نظر می گیریم.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز سه شنبه 27 تیرماه نشست کارگروه تخصصی هنرهای نمایشی با حضور قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی و رییس این کارگروه و مدیران کل، معاونان و کارشناسان ادارات کل استان های فارس، خراسان شمالی، قزوین، لرستان، کردستان، البرز، مرکزی، خراسان جنوبی، مازندران، کهیلویه و بویراحمد، گلستان در استان اردبیل برگزار شد.
آشنا در پایان این نشست با اشاره به دستاوردهای این کارگروه بیان کرد: در این کارگروه به چند موضوع کلی که نیاز استان ها است توجه خاصی شد.
وی در ادامه عنوان کرد: قرار شد در بحث آموزش ساز و کاری را تهیه کنیم تا به استان ها توجه جدی شود به همین منظور یکی از اساتید پیشکسوت تئاتر را به عنوان استاد معین برای هر استان در نظر می گیریم.
مدیر کل هنرهای نمایشی تصریح کرد: یکی دیگر از مسائل مطرح شده حمایت و جدی گرفتن بنیاد ادبیات نمایشی از سوی استان ها بود. همچنین لزوم توجه به کیفیت به جای کمیت در طرح استقرار گروه های نمایشی به عنوان یک کار موفق در این نشست مطرح شد.
آشنا متذکر شد: استان ها برای برگزاری جشنواره های منطقه ای و فجر استانی اعلام آمادگی کرده اند. درباره تبادل گروه های تئاتری نیز در این نشست گفتگو شد.
وی با اشاره به راه اندازی تئاتر شهر در مراکز استان های گفت: استان ها در این زمینه اعلام آمادگی و حمایت کرده اند و مرکز هنرهای نمایشی تا سقف 100 میلیون تومان برای تجهیز و آماده سازی این امر تخصیص داده است.
رییس کارگروه تخصصی هنرهای نمایشی در پایان تاکید کرد: این نشست بسیار مفید و کارشناسانه بود و مدیران با اطلاع قبلی و آمادگی کامل حضور پیدا کرده اند. امیدوارم همه موارد تصویب شده به بهترین شکل عملیاتی و اجرایی شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید