برنامه های تئاتر شهر سنندج

در سه ماهه آغازین سال؛  
10 اثر نمایشی در مجموعه تئاتر شهر سنندج روی صحنه می رود    

10 اثر نمایشی در سه ماهه آغازین سال جاری در مجموعه تئاترسنندج روی صحنه می رود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان در گفت وگو با سایت ایران تئاتر، گفت: در راستای فعالیت های تئاتر شهر سنندج و انجمن هنرهای نمایشی استان، جلسه ای با گروه های نمایشی برگزار شد. در این گردهمایی مقرر شد که هر گروه نمایشی در هر فصل حداقل 2 اثر نمایشی را که شامل یک نمایش صحنه ای و یک نمایشنامه خوانی یا نمایش خیابانی می شود را به اجرا درآورد.

عبید رستمی تأکید کرد: این تصمیم به دنبال اجرای عمومی آثار نمایشی در استان کردستان اجرایی می شود و در نیمه اول سال شامل اجرای 10 اثر نمایشی است.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان تشریح کرد: در راستای حمایت از گروه های نمایشی نیز قرار است انجمن هنرهای نمایشی استان در راستای تبلیغات جمعی گروه ها فعالیت کند.
رستمی در معرفی آثار نمایشی، که در سه ماهه اول سال به اجرای عمومی درخواهند آمد، گفت: نمایش "طرح اصولی یک شایعه" به کارگردانی فریدون حامدی، "باده نگ نازدار و گاورود" کار مشترک حمیدرضا کردستانی و صابر نیک بخت، "شهر آشتی" به کارگردانی فریدون احمدی، "مهر مهتاب" به کارگردانی حسن ترقی، "عوضی" به کارگردانی سیروان اردلان، "مرگ و دوشیزه جوان" به کارگردانی کوروش احمدی، "بیست تئاتر" به کارگردانی فرشید گویلی، "ساج سوزان"، به کارگردانی حمیدرضا کردستانی، "پوچی پوچ" خانم میرمازاد به کارگردانی افشین خدری و "وقتی عروسک ها کوک نمی شوند" به کارگردانی فرشید کرمی 10 اثر نمایشی هستند که تا پایان خرداد اجرا می شوند.
وی اذعان کرد: جشن اردیبهشت تئاتر کردستان 22 اردیبهشت در مجموعه تئاتر شهر این استان برگزار می شود که در این جشن ضمن هماهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر اجرای نمایش های صحنه ای از 30 تن از هنرمندان، مدیران، سرپرستان گروه ها، خبرنگاران و کسانی که در سال گذشته در ارتقا و اشاعه هنر این استان تأثیرگذار بوده اند، قدردانی خواهد شد. 
وی در پایان افزود: از وحید لک مدیر هماهنگی امور استان های مرکز هنرهای نمایشی و مهدی شفیعی معاون مالی اداری مرکز هنرهای نمایشی که در اجرای این طرح نهایت همکاری را با ما داشتند، تشکر می کنم.
/ 0 نظر / 15 بازدید