تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت و وزارت فرهنگ و ارشاد

وزارت بهداشت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهم نامه همکاری امضا کردند    
به منظور پاسداشت و تکریم اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور و در راستای تحقق اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان، تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، حفظ و ارتقای سلامت،‌ پیشگیری، درمان و معالجه فرهیختگان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عنوان سرمایه های ارزشمند ایران اسلامی موضوع این تفاهم نامه اعلام شده است.
متن کامل این تفاهم نامه به شرح زیر است:
مقدمه:
در راستای تحقق اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان و به منظور پاسداشت و تکریم اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور، تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی سرکار خانم دکتر مرضیه وحید دستجردی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی آقای دکتر سید محمد حسینی به شرح زیر منعقد می شود:
ماده 1- موضوع تفاهم نامه:
حفظ و ارتقای سلامت،‌ پیشگیری، درمان و معالجه فرهیختگان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عنوان سرمایه های ارزشمند ایران اسلامی.
ماده2- تعهدات طرفین:
2-1- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریک مساعی، با بهره گیری از امکانات بیمارستان های حضرت رسول اکرم(ص)، شهید هاشمی نژاد و به ویژه بخش های بستری بیمارستان شهید رجایی تهران نسبت به پذیرش و ارایه خدمات ویژه نخبگان فرهنگی و هنری کشور به طور فوق العاد اقدام می نماید.
2-2- علاوه بر خدمات درمان، در حوزه بهداشت نیز نسبت به تشکیل پرونده در بخش پیش گیری و ارتقاء سلامت(Checkup) حسب روال جاری بیمارستان شهید رجایی مساعدت می نماید.
2-3- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعهد می شود از طریق صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان در اسرع وقت نسبت به معرفی اشخاص صدرالاشعار اقدام نماید.
تبصره: معرفی افراد واجد شرایط جهت استفاده از تسهیلات یاد شده تابع دستورالعمل مصوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.
ماده 3- در اجرای این تفاهم نامه، رییس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به انجام تشریفات و هماهنگی های لازم اقدام، همچنین مکاتبات ذی ربط با امضاء مشارالیهم خواهد بود.
ماده 4- هر گونه اختلاف نظر در خصوص این تفاهم نامه از طریق مذاکره و مصالحه فی مابین مرتفع خواهد شد.
ماده 5- این تفاهم نامه در 5 ماده، 3 بند، 1 تبصره در 4 نسخه که هر کدام ارزش یکسان دارد در تاریخ 31/3/1391 به امضاء طرفین رسید.

/ 0 نظر / 10 بازدید